POSTAVENÍ JEŽKA V ČESKÉ SPOLEČNOSTI (A NĚCO MÁLO O KŘESŤANECH)

11. ledna 2010 v 22:38 |  ARCHIV
Ježek je vykreslen v českých pohádkách jako zvíře nosící na bodlinách jablíčka a jiné chutné ovoce. Mnohdy mu je do povahy přidána ještě lenost (viz. Krteček a ....) Snad proto je v české společnosti postava ježka opředena mnohými mýty, které jsou směrnice vedoucí nás k neobjektivnosti/zkreslenosti.
Člověk, který zcela neignoruje přírodu kolem sebe, si je vědom alespoň toho, že ježek skutečně není jedlíkem zahradního ovoce a že na bodlinách nic nenosí (o tom se ostatně můžeme přesvědčit na vlastní oči). Ale i přesto mnozí vnímají ježka jako zvíře spíše "nevinné" (až na ty ,nebezpečné´ bodliny, které můžou některé z nás vskutku odpuzovat). Není se čemu divit. Ježka cupitat na zahrádce viděl snad každý, ale uvidět požírat ježka jedovatý hmyz či bojovat se zmijí, to už se obyčejnému člověku jen tak nepoštěstí.
Proto, pokud chceme ježka poznat, musíme zkoumat fakta. Ale jsem přesvědčen, že ani to nestačí. Musíme jej d o b ř e poznat i osobně (jen tak bude náš pohled na ježky vskutku objektivní).


A jak jsou na tom v očích české veřejnosti křesťané?
Nechci shazovat (pouze) úroveň českých médií, ale každý, kdo se pohybuje Někde (kdekoliv - obor/subkultura/…), si musel všimnout, že pohled většiny českých pop-médií je minimálně (občas) zkreslený - jestli ne někdy i lživý… (punkáči by nám o tom mohli povídat)
Pokud ajzlboňák nevěř zprávě, odvysílané v hlavních Televizních novinách, o stavu české železnice (protože se na štrece pohybuje a zcela slepý není), proč bere informace o zbytku světového dění za své?!
O to horší zprávou pro křesťany je to, že média nejsou pohádky (formálně vzato) a křesťané nejsou ježky, ale spíše Psy (označení Pohanský pes je pro Evropu dnes už termín mírně zastaralý, dal by se v současnosti nahradit termínem Křesťanský pes) a to doslova - různé Rasy a Povahy mající společný základ.

Stačí nám náš pohled na Ježky/Křesťany/Svět?


Pozn. Omlouvám se za možné nepřesné vykreslení Ježka, bez okolků přiznávám, že o tomto zvířeti zase tolik nevím…
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama